خوشنویسی زندگی صحنه زیبای هنرمندی ماست

خوشنویسی زندگی صحنه زیبای هنرمندی ماست

خوشنویسی زندگی صحنه زیبای هنرمندی ماست

این جمله زیبا و مثبت (زندگی صحنه زیبای هنرمندی ماست) ، هم بهانه خوبی هست تا یک نکته آموزشی دیگر رو هم تقدیم تون کنیم. پس لطفا با ما همراه باشید در وبسایت خوش خطشو ، مرجع خوشنویسی ایران تا شما رو با این نکته آموزشی هم آشنا کنیم. در اصول نثر نویسی یکی از مهم ترین موارد انتخاب کشیده هست. در این متن بعلت طول نسبتا مناسب آن، یک مورد کشیده کافی می باشد. در خوشنویسی با خودکار این متن، دلیل انتخاب کشیده را در پایین توضیح خواهیم داد.

انتخاب کشیده مناسب

در خوشنویسی این متن، قوانین مربوط به کشیده ها در خط نستعلیق بصورتی هست که ما در این متن امکان کشیده نوشتن 8 مورد را داریم. یعنی در حرف های “گی” در کلمه “زندگی” “صحنه” “زیبا” “ی” “هنر” “مند” “ی” و “ست” در کلمه “ماست”. در اینجا، به این علت کشیده کلمه “هنر” در بخش پایانی قرار می گرفته، ترجیح دادیم از کشیده کمانی و زیبای آن استفاده کنیم.

انتخاب کشیده های کمانی که در بخش های میانی جمله به سمت انتهای جمله باشند، در قوانین خوشنویسی، اولویت اول برای انتخاب کشیده هستند. کشیده کلمه “هنر” و در ادامه سوار نمودن کلمه “ما” بروی “ی” و بعد هم سوار شدن کلمه “ست” در پایان متن، باعث شده تا حرکت بالا رونده و پایانی بدرستی و زیبایی، انجام شود.

نکته تکمیلی

اما در پایان باید توجه تان را به این موضوع جلب کنیم که، سوار شدن حروف بر روی هم با یک قوانین خاص همراه هست. تا بتوان فضاهای سیاه و سفیدی را بدرستی پوشش دهیم. در اینجا کشیده “هنر” بروی حرف “ی” سوار شده تا مطلب فوق بدرستی انجام شده باشد. در شرایط های اینچنینی هم می توان کشیده های کمانی را روی حروفی همچون “ی” یا در کل دوایر سوار کرد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست