خوشنویسی مظهر قدرت ایران شهدا هستند

خوشنویسی مظهر قدرت ایران شهدا هستند

خوشنویسی مظهر قدرت ایران شهدا هستند

این جمله زیبا (مظهر قدرت ایران شهدا هستند) ، که از بیانات مقام معظم رهبری می باشد، بعنوان سرمشق امروز بهانه ای خواهد بود تا نکته آموزشی دیگری رو هم تقدیم حضورتون کنیم. البته متن کامل این بیانان را می توانید در اینجا ملاحظه بفرمایید. اگر هم علاقمند به متن نوشته هامون هستید، لطفا با ما در وبسایت خوش خطشو ، مرجع خوشنویسی ایران همراه باشید.

در اصول نثر نویسی یکی از مسائل مهم استفاده صحیح و بهینه از ترکیب نویسی و استفاده درست از کشیده ها در طول نوشته مان هست. دراین نوشته بعلت طول نسبتا کوتاه آن، دو مورد کشیده انتخاب شده است. برای آموزش خوشنویسی با خودکار این شعر، در ادامه مواردی را خدمتتان توضیح خواهم داد پس لطفا ما را تا پایان این مطلب همراهی بفرمایید.

انتخاب کشیده مناسب در خوشنویسی مظهر قدرت ایران شهدا هستند

در خوشنویسی این متن، طبق قوانین خط زیبای نستعلیق مربوط به کشیده ها، امکان کشیده نوشتن تنها 5 مورد برای ما فراهم است. یعنی در کلمه های “مظهر”  “قد” و حرف “ت” در کلمه “قدرت” “شهدا” و کلمه “هستند”.  در اینجا، ما تصمیم گرفتیم که کلمات “شهدا” و “هستند” را که در بخش پایانی نوشته قرار داشتند را بصورت کشیده استفاده کنیم.

همانطور که قبلا هم گفته ایم، انتخاب کشیده های کمانی که در بخش های میانی جمله به سمت انتهای جمله قرار دارند در اولویت ما باید قرار گیرند. کشیده کلمه “شهدا” و در ادامه سوار نمودن کلمه “هستند” بر روی آن باعث خواهد شد تا همنواختی خوبی بین این دو کشیده و فضای سفیدی و سیاهی پدید آمده، اتفاق بیافتد.

نکته تکمیلی

اما اجازه بدهید که توجه تان را به این موضوع هم جلب کنیم که، در اینجا بعلت وجود کلمه دوایر در پایان کلمه “ایران” ، کشیده کلمه “شهدا” روی این حرف سوار شده تا شرایط بهتری را از لحاظ پوشش فضاهای خالی ایجاد نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست