خوشنویسی حسبی الله

خوشنویسی حسبی الله

خوشنویسی

خوشنویسی عبارت حسبی الله ، در مطلب امروز قصد دارم یک آموزش دیگر رو از طریق این نوشته تقدیم تان نمایم. نحوه نگارش این عبارت و ذکر زیبا و پر مفهموم و معنا رو خدمتتون آموزش خواهم داد. لطفا، این تصویر رو برای دوستان تون هم ارسال کنید. ما امروز خوشنویسی عبارت رو با خودکار و اون هم در حالت کشیده انتخاب کرده ایم. 

در اصول خوشنویسی، برای خوشنویسی عبارت “حسبی الله” و این ذکر زیبا، دو راه وجود دارد. یکی اینکه از شکل غیر کشیده این کلمه استفاده بشه و دیگری هم که شکل کشیده آن هست. در نستعلیق در حالت کشیده هم دو راه برای نگارش این نام عبارت وجود دارد.

انتخاب کشیده مناسب در خوشنویسی حسبی الله

در خوشنویسی این عبارت، طبق قوانین خط زیبای نستعلیق مربوط به کشیده ها، امکان کشیده نوشتن حرف “سین” برای ما فراهم است. خب کشیده کمانی که در اتصال حرف “سین” به حرف “ب” وجود داره، بهترین انتخاب ممکن هست. اما لازم بذکر است اگر چنانچه بعد از حرف “سین” در این عبارت دندانه ای وجود نداشت (یعنی حرف ب) نمی توانستیم حرف “سین ” را بصورت کشیده بنویسیم.

نکته تکمیلی

در پایان لازم بذکر است که این مورد را هم اشاره کنیم که در این ترکیب می توانستیم حرف “ی” رو هم بصورت “ی معکوس” استفاده کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست