خوشنویسی جانم فدایت مادر

خوشنویسی جانم فدایت مادر

خوشنویسی جانم فدایت مادر

این عبارت معنی دار یعنی خوشنویسی جانم فدای مادر ، موردی هست که در مطلب امروز قصد دارم یک آموزش دیگر رو از طریق آن تقدیم تان نمایم. بعنوان سرمشق آموزشی امروز نکات آموزشی از نحوه نگارش و خوشنویسی جانم فدایت مادر را تقدیم حضورتان خواهم نمود. این آهنگ مرتبط با این متن هم تقدیم شما. البته این متن زیبا را می توان به اشکال و ترکیبات مختلفی نگارش کرد. لطفا اگر از علاقمندان هنر زیبا و فاخر خوشنویسی هستید، با ما در وبسایت خوش خطشو ، مرجع خوشنویسی ایران همراه باشید تا از مطالب آموزشی آن بهره مند باشید.

در اصول خوشنویسی و کشیده نویسی، یکی از مسائل مهم، زیبایی نهایی کار در عین رعایت نمودن اصول و قواعد اصلی و پایه ای هنر خوشنویسی هست. دراین ترکیب بعلت اینکه خواسته ایم طول نوشته و اثر مون مورد قبول باشه، از یک مورد کشیده در وسط نوشته استفاده کرده ایم. برای آموزش خوشنویسی با خودکار و خوشنویسی جانم فدایت مادر و در اصل زیبا نویسی این عبارت، در ادامه مواردی را خدمتتان توضیح خواهم داد.

انتخاب کشیده مناسب در خوشنویسی جانم فدایت مادر

در خوشنویسی این متن، طبق قوانین خط زیبای نستعلیق مربوط به کشیده ها، امکان کشیده نوشتن تنها 3 مورد برای ما فراهم است. یعنی در کلمه های “جا” در کلمه “جانم” و عبارت های “فد” “یت” در کلمه “فدایت”. که در اینجا، ما تصمیم به کشیده نوشتن عبارت “یت” در کلمه “فدایت” نموده ایم چرا که تنها کشیده مناسب این جمله است.

همانطور که قبلا هم گفتیم، دقت به انتخاب کشیده ی مناسب بسیار حایز اهمیت است و موجب زیبایی هر چه بیشتر اثر نهایی ما خواهد بود. در آموزش خوشنویسی موردی که باعث می شود تسلط خوشنویس به نگارش صحیح عبارات بیشتر شود، درک صحیح از محل استقرار حروف و کلمات و همچنین انتخاب درست کشیده هاست.

نکته تکمیلی

در پایان لازم بذکر است که این مورد را هم اشاره کنیم که چرا عبارت “فد” در کلمه “فدایت” بعوان کشیده در این جمله انتخاب نشده است؟ همانطور که میدانید عبارت “یت” در خوشنویسی یک نیم کشیده به حساب می آید و جایز نیست دو کشیده یا یک کشیده و یک نیم کشیده در جفت هم قرار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست