خوشنویسی غزلیات حافظ

خوشنویسی غزلیات حافظ

از دوران کودکی اشعار حافظ همراه ما بوده است و گاهی ابیات بی نظیر او را زمزمه می کنیم. اشعار حافظ به قدری زیبا هستند که مردم سایر کشورها نیز از شنیدن و خواندن آن لذت می برند. تاثیر شعر حافظ را می توان در خوشنویسی هایی که صورت می گیرد پیدا کرد و از ادغام هنر و شعر حظ کافی و لذت وافی برد. خوشنویسی باخوکار آن هم خوشنویسی غزلیات حافظ لذت وافری برای هنرمندان و هنردوستان عزیز دارد. با ما باشید در وبسایت خوش خطشو ، مرجع خوشنویسی ایران تا غزلیات زیبای حافظ را بصورت خوشنویسی باخودکار تفدیم تان نماییم.

چرا شعر حافظ را دوست داریم؟

اشعار حافظ به صورتی است که هر ورق از دیوان را که باز کنید می توانید وصف حال خود را بیابید. از آن جا که حضرت لسان الغیب، حافظ قرآن بوده است و اشعارش رنگ و بویی عارفانه و عاشقانه دارد بسیار مورد پسند است و همواره دیوان او را در خانه های ایرانیان می توان یافت. شعر حافظ به اندازه ای برای ایرانیان زیبا و دلنشین است که حتی اگر به مفاهیم و تفاسیر آن نیز آشنا نباشند همواره به آن گوش جان می سپارند و از معنویت درونی آن لذت می برند.

چرا به دیوان حافظ تفال می زنیم؟

مردم ایران از دیرباز بر این باور بوده اند که حافظ اسرار نهان و عالم غیب را دانسته و زمانی که نیتی دارند یا بر سر دو راهی قرار می گیرند از دیوان حافظ برای تفال زدن استفاده می کنند. حافظ در اشعارش خود را لسان الغیب لقب داده و جلوه های بدیعی از قرآن را با شعر درآمیخته است، پس از این جهت شعر او برای مردم از قداست بسیاری برخوردار می باشد.

خوشنویسی غزلیات حافظ

اهمیت اشعار و غزلیات حافظ را می توان در خوشنویسی هایی که در تمام دوره های پس از حافظ به نگارش درآمده است یافت. خوشنویسی غزلیات حافظ بسیار دلنشین است و قریب به اتفاق خطاطان و خوشنویسان از اشعار او برای کارهای خود استفاده می کنند. هر کدام از این اشعار به قدری زیبا هستند که هنر معنوی و دلربای خوشنویسی را هزار برابر خارق العاده خواهند نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست